Zmęczenie w trakcie treningów

Wiele osób chciałoby spędzać na siłowni znacznie więcej czasu, jednak uniemożliwia im to pojawiające się dość szybko zmęczenie. Warto pamiętać o tym, że na naszą wytrzymałość bardzo duży wpływ mają tryb życia i odpowiednie przygotowanie do treningów.

Na szybsze męczenie się często narzekają osoby palące papierosy. Dym tytoniowy ma bowiem niekorzystny wpływ na układ oddechowy, skracając oddech nawet trzykrotnie. Chociaż nie brakuje palących sportowców, to warto brać przykład z tych, którzy zdecydowali się rzucić ten szkodliwy nałóg.

 

Powodem szybkiego męczenia się może być także niewłaściwa dieta. Jeżeli nie dostarcza się organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych, to trudno liczyć na to, że trening siłowy nie okaże się dużym wyzwaniem. W tym miejscu warto wspomnieć o suplementach diety stosowanych w trakcie treningu, dzięki którym można uzupełniać ewentualne niedobory składników odżywczych. Istotne jest też dobre nawodnienie organizmu, a zatem przyjmowanie właściwej ilości płynów.

suplementy-diety

Kolejna bardzo ważna kwestia to odpowiednie przygotowanie do treningu, a przede wszystkim poprzedzający trening wypoczynek. Ćwiczenia siłowe nie powinny być wykonywane po całym dniu pracy, kiedy organizm jest już wyczerpany. Dobrym rozwiązaniem jest zatem trenowanie w weekendy. Oczywiście, nie należy trenować także po całonocnej imprezie.

Jeżeli powyższe rady nie pomogą, a męczenie się następuje krótko po rozpoczęciu treningu, to warto byłoby skonsultować się z lekarzem, żeby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne.