Osobisty trener- czy warto?

Coraz większa liczba osób trenujących kulturystykę decyduje się na zatrudnienie osobistego trenera. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników, lecz nie brakuje także ludzi, którzy uznają, że nie warto się na to decydować.

Kulturyści korzystający z usług trenera personalnego zwracają uwagę przede wszystkim na to, że taka osoba zapewnia im kompleksową pomoc, dzięki czemu osiągnięcie zamierzonych rezultatów jest znacznie prostsze. Trener dobiera zestaw ćwiczeń odpowiedni dla konkretnej osoby, biorąc pod uwagę sprawność fizyczną, tryb życia oraz cele, jakie pragnie zrealizować kulturysta. Wielu trenerów układa także właściwą dietę oraz pomaga w wyborze odżywek i suplementów diety. Taka osoba kontroluje postępy i w razie jakichkolwiek problemów jest w stanie podjąć właściwe działania.

waga-schudnij

Największą wadą współpracy z osobistym trenerem jest wysoki koszt takich usług. Niektórzy kulturyści uważają, że jest to zbędny wydatek, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inne cele, na przykład na zakup sprzętu do treningów bądź dobrych suplementów diety. Takie osoby zwracają także uwagę na to, że w doborze właściwych ćwiczeń mogą pomóc trenerzy pracujący w siłowni, natomiast jadłospis można ustalić samodzielnie, opierając się na wiedzy zaczerpniętej z łatwo dostępnych źródeł. Częstym argumentem przeciwników współpracy z osobistym trenerem jest także ograniczenie możliwości samodzielnego decydowania o sobie.

Trudno zatem powiedzieć, czy trener personalny to dobre rozwiązanie. Z pewnością każdy powinien podjąć własną, dobrze przemyślaną decyzję.